Historia Pizzy Neapolitańskiej w Krakowie

Pizza napoletana, znana na całym świecie ze swojego cienkiego, chrupiącego ciasta i świeżych składników, ma swoje korzenie w XVIII-wiecznym Neapolu. Dziś możemy cieszyć się jej autentycznym smakiem także w Krakowie, dzięki restauracjom takim jak Placek Napoletana.

Co czyni pizzę napoletana wyjątkową?

  1. Cienkie i chrupiące ciasto: Kluczowym elementem pizzy napoletana jest ciasto, które jest ręcznie rozciągane i pieczone w piecu opalanym drewnem w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu pizza ma charakterystycznie chrupiące brzegi i miękkie wnętrze.
  2. Minimalistyczne, ale wyrafinowane dodatki: Tradycyjna pizza napoletana nie jest przeładowana dodatkami. Używa się tylko kilku, ale za to najwyższej jakości składników, takich jak mozzarella di bufala, pomidory San Marzano, świeża bazylia i oliwa z oliwek.
  3. Szybkie pieczenie: Pizze napoletana piecze się w piecu przez około 90 sekund. Wysoka temperatura pieca (około 485°C) sprawia, że pizza jest idealnie upieczona, a jednocześnie zachowuje wszystkie swoje walory smakowe.

Pizza Napoletana w Krakowie

Placek Napoletana to miejsce, które przenosi smak Neapolu do Krakowa. Nasze lokale, zlokalizowane w Kazimierzu oraz na Starym Mieście, oferują nie tylko autentyczną pizzę, ale także wyjątkową atmosferę, która sprawia, że każdy posiłek staje się niezapomnianym doświadczeniem. Nasz szef kuchni, Janek, dba o to, aby każda pizza była przygotowana z najwyższą starannością, używając tylko najlepszych składników.

Doświadcz Smaku Neapolu

Zapraszamy do odwiedzenia Placek Napoletana i odkrycia, dlaczego nasza pizza napoletana jest uznawana za najlepszą w Krakowie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się zjeść na miejscu, czy zamówić na wynos, gwarantujemy, że nasze pizze dostarczą Ci niezapomnianych doznań smakowych.